Достапни линкови

Њујорк: Неделава консултации за иранската нуклеарна криза


Претставници на петте постојани земји членки на Советот за Безбедност на Обединетите Нации неделава ќе одржат дискусии за следните чекори во врска со иранската нуклеарна криза. Иран вчера соопшти дека рускиот предлог за збогатување на ураниумот на негова територија веќе не е на агендата.
XS
SM
MD
LG