Достапни линкови

Багдад: Продолжува судскиот процес против Хусеин


Денеска во Багдад продолжува судскиот процес против поранешниот ирачки претседател Садам Хусеин и седумина негови соработници обвинети за криминал против човештвото. Хусеин се товари за вмешаност во убиство на 148 лица од шиитскиот град Дуџаил по обидот за атентат врз него во 1982 година.
XS
SM
MD
LG