Достапни линкови

Киркук: Едно лице убиено, а неколку ранети во два бомбашки напади


Едно лице е убиено, а неколку се ранети во два бомбашки напада во Киркук, подрачје во Ирак претежно населено со курди. Во серијата координирани напади со автомобили бомби во шиитски кварт во Багдад пак вчера загинаа 46, а беа ранети околу 200 лица.
XS
SM
MD
LG