Достапни линкови

Тирана: Киднапираните Албанци во Авганиста не се државјани на Албанија


Албанското министерво за надворешни работи денеска соопшти дека четворицата страснки работници киднапирани во Авгансиатн не се државјани на Албанија. Гувернерот на авгансиатнаската провинција Канадахар Хаџи Асадулах Халид денеска соопшти дека на југот на Авганизатн се киднапирани четворица Албанци и четворица Авганистанци ваработени во германската компанија Еколог. Одговорноста за киднапирањето ја презедоа талибанксите бунтовници кои соопштија дека киднапираните се чувствуаат добро.
XS
SM
MD
LG