Достапни линкови

Авганистан: Четири американски војници загинаа во експлозија на бомба


Во екплозија на бомба поставена на патот денска во Авганисатн загинаа 4 америкаски војници соопшти америкаснката војкса.Портапаролот Колонел Џим Јонтс рече дека несреката се случила во провинцијата Кунар и дека месецов ова е јаголемиот напад врз америкаските војници.
XS
SM
MD
LG