Достапни линкови

Багдад: Најмалку 35 лица загинаа во експлозии


Ирачкиот претседател Џалал Талабани денска изјави дека инагруациската седница на ирачкиот пралмент ке се одржи во четврток на 16 Март, три дена порано од датумот за кој беше планирана. Промената е направена поради шиисткиот верски парзник на 19 Март. Во меѓувреме во различни експлозии во Багад денеска загинаа најмалку 35 луге а 90 се повредени.
XS
SM
MD
LG