Достапни линкови

Мадрид: Две години од терористичките напади во кои загинаа 191 лице


Во Шпанија денеска се одбележува две-годишнината од терористичкиот напад во Мадрид, во кој загинаа 191-но лице, а илјада и 500 беа повредени. 70-члена делегација од Мароко, од каде што потекнуваат повеќемина осомничени за нападот, допатува во Мадрид и на железничката станица Аточа, им оддаде почит на настраданите. Комеморации се одржуваа и во други делови на Мадрид.
XS
SM
MD
LG