Достапни линкови

Париз: Најмалку две лица повредени во акција на полицијата


Најмалку две лица биле повредени во акцијата на француската полиција за протерување на студентите кои го окупираа Универзитетот Сорбона во Париз, протестирајки против контроверзниот владин план за вработување. Рано изутрината, полицијата со употреба на солзавец и палки го испразни универзитетот во кој 3 дена беа забарикадирани околу 400 студенти.
XS
SM
MD
LG