Достапни линкови

Пакистан: Напад на пакистанските безбедносни сили против милитантите


Пакистанските безбедносни сили, со поддршка на хеликоптери, ги нападнале позициите на исламистичките милитанти во близина на границата со Авганистан, при што, како што е соопштено, биле убиени 30-тина екстремисти. Пакистански воени извори наведуваат дека биле уништени и поголеми количества оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG