Достапни линкови

Приштина: Собранието на Косово го иманува Кољ Бериша за нов претседател на Парламентот


Собранието на Косово денеска ќе го именува Кољ Бериша за нов претседател на Парламентот на местото на Неџат Даци. По оваа процедура за која нема расправа, Собранието треба да ја избере и новата влада на мандатарот генералот Агим Чеку.
XS
SM
MD
LG