Достапни линкови

Пакистан: 26 лица загинаа во експлозина на мина


26 лица загинаа, а 7 се повредени во пакистанската провинција Беличистан кога автобус налета на поставена мина. Во оваа област одредени групи бараат поголема автономија и поделба на приходите од природните ресурси со кои е богат регионот.
XS
SM
MD
LG