Достапни линкови

Њујорк: Состанок во ОН околу изјавата за иранската нуклеарна програма


Амбасадорите на Соединетите Држави, Британија, Франција, Русија и Кина денеска во Њујорк ќе започнат да работат врз изјава за контроверзната иранска нуклеарна програма која треба да биде усвоена од 15 члениот Совет за Безбедност. Американскиот амбасадор Џон Болтон изјави дека Советот треба да издаде силно соопштение за иранските амбиции или Соединетите Држави ќе разгледаат други чекори.
XS
SM
MD
LG