Достапни линкови

Салазбург: Состанок на министрите за надворешни работи на ЕУ


Како да продложи финансиарњето на палестинците и истовремено да се врши притисок врз идната влада на Хамас да го смени ставот кон Израел е главната тема на денешниот состанок на министрите за надворешни работи на Европската Унија во Салзбург. Лидерите на Хамас пак започнаа три дневна посета на Саудиска Арабија за да побараат финансиска помош од богатото со нафта арапско кралство.
XS
SM
MD
LG