Достапни линкови

Багдад: Девет лица загинале во експлозии


9 лица загинале, а уште 8 биле повредени од поставени мини на патот во близина на Багдад. Целта на нападот била ирачка полициска патрола, но сите загинати се цивили.
XS
SM
MD
LG