Достапни линкови

Ван: Најмалку три лица загинале во експлозија


Најмалку 3 лица загинале при денешната подметната екплозија во југо-источниот турски град Ван. Засега никој не ја презел одговорноста, но турските медиуми сугерираат дека тоа е дело на курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG