Достапни линкови

Техеран: Иран ќе се спротистави на сите политички притисоци во врска со нуклеарната програма


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави денеска дека Иран ќе се спротистави на сите политички притисоци во врска со нуклеарната програма. Претставниците на постојаните членки на Советот за безбедност на Обединетите Нации, утре ќе одржат консултации во врска со иранската нуклеарна програма, а ова прашање во наредната недела ќе се најде на седница на Советот.
XS
SM
MD
LG