Достапни линкови

Варшава: Полска до 2007 година го напушта Ирак


Полска ќе го повлече контингентот од Ирак не подоцна од 2007 година, изјави денеска полскиот претседател Лех Качински. Тој на средбата со мајките и сопругите на полските војници стационирани во Ирак не ја исклучи можноста контингентот да се врати во земјата уште оваа година.
XS
SM
MD
LG