Достапни линкови

Виена: Австрија го предупредува Иран за нуклеарната програма


Иран и неговата нуклеарна програма ќе се најдат пред Советот за безбедност на ООН доколку не прекрати со збогатување на ураниумот – предупреди австриското претседателство со Европскат унија. Претставник на Австрија соопшти претпладне дека друга алтернатива за решавање на ова прашање нема.
XS
SM
MD
LG