Достапни линкови

Ерусалим: Ниту еден лидер на Хамас нема да биде поштеден од напад ако ги продолжат нападите


Израелскиот министер за одбрана Саул Мофаз изјави дека ниту еден лидер на Хамас вклучително и избраниот палестински премиер Исмаил Ханија нема да биде поштеден од напад доколку Хамас ги продолжи нападите врз Израел. Ханија, како што јавуваат агенциите, и натаму се обидува да формира палестинска влада по победата на Хамас на изборите на 25 Јануари.
XS
SM
MD
LG