Достапни линкови

Вашингтон: Посета на рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Вашингтон ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш, како и со преставници на американската администрација. Според најавите, главни теми на разговорите ќе бидат иранската нуклеарна програма и Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG