Достапни линкови

Бакуба: Најмалку седуммина загинати во експлозии


Најмалку 7 лица загинале, а 27-мина биле повредени во денешните екплозии во ирачките градови Бакуба и Багдад, јавуваат агенциите. На пазарот во Бакуба експлодирал автомобил бомба, додека во Багдад целта на два одвоени напада биле полициски патроли.
XS
SM
MD
LG