Достапни линкови

Вашингтон: Демантирани на Пентагон за повлекувањето од Ирак


Портапаролот на Пентагон мајор Пол Свиергос ги деманатира наводите во текстот објавен во денешното издание на бритаскиот весник Сандеј Телеграф според кој Сединетите Американски држави и Британија планираат повлекување на своите војници од Ирак до пролетта 2007 година.Во мегувреме министертвото за одбрана на јужна Кореја соопшти дека ке започне со намалување на бројот на своите војници, односно ке повлече 1000 од 3,200 членови на контигентот кои се стационирани во северен Ирак.
XS
SM
MD
LG