Достапни линкови

Варшава: Утврден првиот случај на птичји грип во Полска


Полската ветеринарна инспекција денеска соопшти дека е утврден првиот случај на смртоносниот вид Ха5Ен1 на вирусот на птичјиот грип.Станува збор за починат лебед кој е пронајден во Градот Торуњ, на северот од земјата.
XS
SM
MD
LG