Достапни линкови

Катар: Ал Џезеира објави нова снимка на Ал Завахри


Телевизијата Ал Џезеира објави нова видео снимка со извршниот водач на Ал Каеда Ајман Ал Завахри на која тој ги критикува западните земји заради објавувањето на карикатурите со пророкот Мухамед и ги повукува муслиманите да ги бојкотираат земјите кои ги објавиле. Завахри бара од муслиманите да го продолжат џихадот и му дава подршка на муслиманското милитантно движење Хамас кое е во тек на формирање на нова палестинка влада.
XS
SM
MD
LG