Достапни линкови

Вашингтон: Поранешен конгресмен осуден на осум години затвор поради корупција


Поранешниот американски конгресмен Ренди Канингам е осуден на над осум години затвор поради примање поткуп. Канингам кој е од Републиканската партија, во ноември лани призна дека примил подароци од некои фирми со цел тие да добијат предност за некои владини проекти. Врденоста на подароците изнесувала скоро два ипол милиона долари.
XS
SM
MD
LG