Достапни линкови

Њујорк: Консултации на Кофи Анан со петте постојани членки на Советот за безбедност за Иран


Генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан одржа консултации со претставниците на петте постојани членки на Советот за безбедност околу иранското нуклеарно прашање. До ова дојде откако Иран и Европската Унија вчера не успеаа да најдат решение за проблемот за кој в понеделник ќе расправа и Меѓународната агенција за атомска енергија.
XS
SM
MD
LG