Достапни линкови

Багдад: Убиени најмалку 25 шиитски работници


Сунитски бунтовници денеска извршиле напад во местото Нахраван во близина на Багдад, при што убиле најмалку 25-мина шиитски работници, соопштија ирачки официјални претставници. Инаку, во Багдад денеска е во сила забрана за дивижење на моторни возила со цел да се спречат евентуални инциденти за време на петочните молитви.
XS
SM
MD
LG