Достапни линкови

Белград: Прв случај на птичји грип во Србија


Во Србија е регистриран првиот случај на птичји грип од видот Ха пет. Министерството за змјоделство соопшти дека вирусот бил откриен кај мртов лебед на дваесетина километри од Сомбор.
XS
SM
MD
LG