Достапни линкови

Тирана: Продолжува посетата на Бучковски


Македонскиот премиер Владо Бучковски кој од вчера престојува во посета на Албанија, денеска ќе биде примен од шефот на државата Алфред Мојсиу. Бучковски ќе учествува и на денешниот македонско албански бизнис форум во Тирана на кој ќе се разговара за интензивирање на деловната соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG