Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинаа


Три бомби екплодираа денеска во различни делови на Багдад при што најмалку 4 лица загинаа, а уште неколку се повредени. Во Бакуба, пак, биле пронајдени тела на 9 застрелани лица.
XS
SM
MD
LG