Достапни линкови

Вашингтон: Посета на италијанскиот премиер Силвио Берлускони


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска ја започнува посетата на Соединетите Држави. Тој денесека во Вашингтон ќе се состане со американскиот претседател Џорџ Буш и со државниот секретар Кондолиза Рајс. Се очекува главни теми на разговорите да бидат војната против тероризмот и ситуацијата на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG