Достапни линкови

Ријад: Саудиските сили убиле петмина осомничени претставници на Ал Каеда


Саудиските безбедносни сили убиле најмалку петмина луѓе за кои постои сомневање дека биле членови на терористичката мрежа Ал Каида. До престрелката дошло откако саудиските сили опколиле една куќа во близина на Риад, а во рамките на потргата што била покрената откако во петокот беше осуетен самоубиствен напад врз една нафтена постројка во Саудиска Арабија.
XS
SM
MD
LG