Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа во експлозија на бомба


Двајца американски војници загинаа денеска во експлозија на бомба која го разнела нивниот автомобил во западен Багдад, соопштија армиски извори на САД.
Едниот војник починал на самото место, а вториот малку подоцна во болница.
XS
SM
MD
LG