Достапни линкови

Москва: 64 лица загинаа во уривањето на покривот на пазарот во Москва


Преставникот на руското министерство за итни ситуации Виктор Белцов соопшти дека во колапсот на покривот на пазарот во Москва загинале 64 лица. Кровот се урна поради тежината на снегот. Јавното обвинителство покрена случај за убиство од негрижа против директорот на пазарот Марк Мешиев. Екипите за расчистување и спасување во меѓувреме и натаму работат на пазарот во Москва.
XS
SM
MD
LG