Достапни линкови

Вашингтон: САД можеби нема да склучат цивилен нуклеарен договор со Индија


Американскиот советник за национална безбедност Стивен Хедли изјави дека можеби нема да се заклучи цивилен нуклеарен договор со Индија пред посетата на американскиот претседател Џорџ Буш на Њу Делхи следната недела. Станува збор за договор кој ќе и овозможи прстап на Индија до американската нуклеарна опрема и гориво.
XS
SM
MD
LG