Достапни линкови

Москва: Продолжува истрагата за причините за вчерашното уривање на покривот на пазар


Во Москва продолжува истрагата за причините на вчерашното уривање на покривот на еден пазар во градот при што загинаа најмалку пеесет и седум луѓе, додека триесетина беа повредени. Полицијата се уште не знае колку луѓе имало во пазарот кога се случила несреќата. Повеќето од жртвите биле продавачи од Азербејџан.
XS
SM
MD
LG