Достапни линкови

Филипини: Судири на демонстрантите со полицијата


Илјадници демонстранти кои протестираа против Филипинската влада, денеска во манила се судрија со полицијата, јавуваат агенциите. Претходно филипинската претседателка Глорија Аројо прогласи вонредна состојба во земјата откако бил осуетен обид за воен пуч. Досега Аројо има доживеано два обида за нејзино соборување од власта.
XS
SM
MD
LG