Достапни линкови

Кент: Украдени најмалку 36 милиони евра од трезор на шведска компанија


Најмалку 36 милиони евра се украдени од трезор на шведска компанија за обезбедување во областа Кент која се занимава со превоз на пари, соопшти банката на Англија. Се претпоставува дека сумата би можела да изнесува и 58 милиони евра што би преставувало најголем грабеж на кеш пари во таа земја. Според полициски извори, најмалку 6 лица учествувале во грабежот.
XS
SM
MD
LG