Достапни линкови

Стразбур: Состанок на Комитетот за истрага на наводните тајни затвори на ЦИА


Комитетот на Европскиот Парламент задолжен за истрага на наводните тајни затвори на Циа и авионски летови со затвореници денеска ќе одржи состанок во Стразбур на кој ќе учествува и истражителот на Советот на Европа Дик Марти. Советот на Европа вчера соопшти дека Италија, Сан Марино, Белгија, Босна и Грузија не го испочитувале крајниот рок за да објаснат што знаат за работата на странските разузнавачки служби во нивните земји.
XS
SM
MD
LG