Достапни линкови

Вашингтон: Стејт Департментот нема никакви сознанија за апсењето на Ратко Младиќ


Американскиот Стејт Департмент соопшти дека нема никакви сознанија за евентаулното апсење на Ратко Младиќ. Портпаролот Адам Ерели изјави дека Младиќ, кој е обвинет за воени злосторства, и натаму е бегалец.
XS
SM
MD
LG