Достапни линкови

Еквадор: Вонредна состојба по судирите на демонстрантите и владините сили


Владата во Еквадор прогласи вонредна состојба во амазонската провинција Напо, откако дојде до судири меѓу демонстрантите и владините сили во кои најмалку 3 лица беа повредени. Стотици демонстранти ги окупираа бензиските пумпи и ја прекинаа работата на главниот еквадорски приватен нафтовод.
XS
SM
MD
LG