Достапни линкови

Индонезија: Најмалку 20 загинати во лизгање на земјиштето


Најмалку 20 лица загинале од лизгање на земјиштето и поплавите во централниот дел на Индонезија, предизвикани од поројните дождови. Научниците оценуваат дека ваквите последици се предизвикаи од масовното илегално уништување на шумите.
XS
SM
MD
LG