Достапни линкови

Њу Делхи: Индија купува 43 Ербас авиони


Индиската државна авиокомпанија го заклучи договорот за купување на 43 Ербаса – џет патнички авиони во вредност од две ипол милијарди долари. Европскиот производител соопшти дека договорот ќе биде потпишан денеска во Њу Делхи од страна на претседателот на Франција Жак Ширак и индискиот премиер Монмохан Синг.
XS
SM
MD
LG