Достапни линкови

Филипини: Продолжува потрагата по преживеани


Над илјада домашни и странски спасувачи во Гуинсаигон – Филипини и натаму се во потрага по исчезнатите по лизгањето на земјиштето во кое 81 лице го загуби животот. Се пренесува дека има малку надеж дека ке се пронајде жив некој од над 1300 те исчезнати.
XS
SM
MD
LG