Достапни линкови

Нигерија: Најмалку 16 загинати во немирите поттикнати од карикатурите на пророкот Мухамед


Најмалку 16 луге загинаа вчера во Нигерија, во немирите потикнати од објавувањето на карикатурите на пророкот Мухамед.Како што јавуваат агенциите толпата луге го нападнала малцинското христијанско население и запалила цркви, продавници, живеалишта и возила. Повекето од загинатите се со христијанска вероисповест.
XS
SM
MD
LG