Достапни линкови

Пакистан: Успешен тест на ракета со краток домет


Пакистан денеска успешно ги тестираше ракетите со краток домет, земја-земја кои можат да носат и нуклеарно полнење-соопшти пакистанска армија.Ракетите имаат дострел од 200 километри.За тестирањето била известена Индија, најголемиот воен ривал на Пакистан.
XS
SM
MD
LG