Достапни линкови

Пакистан: Притворени повеќе од сто активисти на Џамат е Ислами


Пакистанските власти притворија повеке од сто активисти на Џамат е Ислами, здружение на религозните партии кое за денеска планираше протест во Исламабад против објавувањето на карикатурите на пророкот Мухамед. Неколку лидери на партии се ставени во домашен притвор. Владата вчера забрани собирања и протести во главниот град.
XS
SM
MD
LG