Достапни линкови

Пакистан: Отворен оган врз демонстрантите против карикатурите со пророкот Мухамед


Пакистанската полиција отворила оган врз демонстрантите во градот Чаниот, кои протестирале против карикатурите со пророкот Мухамед и почнале да ги палат продавниците. Во изминатава недела во протестите во Пакистан загинаа најмалку 5 лица. Вчера во либискиот град Бенхази полицијата отвори оган врз демонстрантите, кои протестираа пред италијанскиот конзулат, при што најмалку 10 лица загинале.
XS
SM
MD
LG