Достапни линкови

Марибор: Хоспитализиран словенечкиот пожарникар што го извлекол лебедот болен од птичји грип


Словенечкиот пожарникар кој во минатата недела го извлекол од реката Драва угинатиот лебед со смртоносниот вирус Ха пет еН еден бил примен во болница со висока темпеартура и со знаци на грип, јавија агенциите. Триесетгодишниот пожарникар, според докторите во болницата во Марибор, ќе биде испитуван во одделот за инфективни заболувања.
XS
SM
MD
LG