Достапни линкови

Пјонгјанг: Се прославува 64 роденден на Ким Јонг Ил


Во Северна Кореја денеска се одржуваат прослави по повод 64-тиот роденден претседателот Ким Јонг Ил. Комунистичките власти овој датум го слават како најважен државен празник во земјата, а на телевизијата одат емисии во кои се глорифицира лидерот Ким.
XS
SM
MD
LG